Kiedy zamawiać kamerzystę


Usługa wideofilmowania – kiedy zamawiać

 

Starajmy się zamawiać termin u kamerzystów w zasadzie tak szybko jak to jest możliwe, jeżeli zależy nam na kimś konkretnym (widzimy, że ma sporo materiałów), zaklepmy sobie termin i poszukiwanie idealnego wykonawcy będzie już jednym problemem mniej.

 

Pamiętajmy, że najbardziej obleganym miesiącem w Polsce jest sierpień, następnie czerwiec, maj, lipiec, wrzesień.

Pozostałe miesiące są raczej mało oblegane – zatem z terminem u danego kamerzysty będzie łatwiej. Poza „sezonem” zresztą możemy otrzymać dodatkowo jakiś rabat nie tylko u kamerzysty, ale również w pozostałych obszarach związanych z organizacją wesela.

Można zatem zastanowić się czy nie zorganizować wesela w miesiącach innych niż te najbardziej oblegane.

Jest kilka plusów takich decyzji. Pomijające ten podany wyżej, to oprócz tego uzyskujemy niższe temperatury (kwiecień, wrzesień, maj) – przez co klimat nie będzie tak dokuczliwy. Przy wysokich temperaturach na dworze i tłumie gości nawet najwydajniejsza klimatyzacja sobie nie poradzi.

Gorsza pora to zima – ze względu na to, że jest zimno :) Drugim minusem jest szybko zachodzące słońce i ciemność na zewnątrz, który wpływa na możliwości realizacji. Można ten etap sprytnie pominąć i np. życzenia, które przeważnie odbywają się na zewnątrz, przenieść do sali weselnej czy hotelu tym samym ograniczając wychodzenie na ciemny dwór.